Polub mnie na FB :)

niedziela, 1 czerwca 2014

Artem Furman wygrywa! - finał X Factor 2014 zza kulis

'Tutaj wszystko, proszę Państwa, dzieje się spontanicznie. To znaczy, kiedy ja powiem, żeby Państwo wstali i klaskali, to Państwo będa spontanicznie wstawać i klaskać. Kiedy Kuba powie coś śmiesznego, to proszę klaskać, a najlepiej dodatkowo jeszcze śmiać się na cały głos'.
Tak oto, nazwijmy go, podpowiadacz [jeśli ktoś mi poda właściwy tytuł dla tego pana, będę wdzięczna] rozpoczął naszą przygodę z warszawskim studio Transcolor i ostatnim odcinkiem jednego z najbardziej popularnych polskich show.
'30 sekund do rozpoczęcia programu, proszę wszystkich o powrót na swoje miejsca'.
10, 9, 8...
...3,2,1, wstajemy!'
Publiczność na znak pana podpowiadacza wstaje. Rozlegają się oklaski, na scenę wchodzą jurorzy.
 Wojewódzki prezentuje się podobnie jak na srebrnym ekranie. Farna - piękny makijaż, faktycznie trochę jej się przytyło. Makijażysta przybiega w przerwach, aby poprawić lekkie niedoskonałości. Czesław jest naprawdę niziutki, a Tatiana - istne chucherko, chudziutka i zgrabna, imho piękna kobieta.

Rozpoczyna się najważniejsze - występy finalistów.
Uczestnicy mają dziś śpiewać aż cztery razy - piosenkę z castingu, utwór zaśpiewany już kiedyś podczas programu, piosenkę z gwiazdą oraz wykonany wspólnie utwór z innymi uczestnikami.
Pomiędzy koncertami były oczywiście komentarze jurorów. Aż przykro mi to pisać, ale to wszystko było tak sztuczne i tak bardzo niespontaniczne, że już chyba nasze brawa miały w sobie więcej autentyczności.

Marta Bijan, niestety, nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak za pierwszym razem, śpiewając Wrecking Ball. Ania Tacikowska? Była nawet niezła i miała spore szanse na wygraną do momentu zaśpiewania piosenki z gwiazdą, która ją zdecydowanie przyćmiła.

I na sam koniec, taki eklerek, występ kochanego przez naszą trójkę (i nie tylko) Artema. Głosy Artema i Jessie Ware w piosence 'Wildest Moments' tak cudownie się zgrały, że z całą pewnością i bez wyrzutów sumienia mogłam od razu stwierdzić: on zasługuje na wygraną!


video z X Factor (youtube)


Dlatego, kiedy usłyszeliśmy słowa Patrycji Kazadii (po ogłoszeniu trzeciego miejsca - przyp. - zajęła Anna Tacikowska; swoją drogą Kazadi jest naprawdę olśniewająca i była tam chyba najbardziej kompetentna - właściwa osoba na właściwym miejscu), że program X Factor 2014 wygrywa... Artem Furman, nie posiadaliśmy się z radości! Mój kuzyn wygrał najpopularniejszy polski program muzyczny!
Niestety nie udało nam się później do niego dostać, ponieważ czas nas gonił, a Artem był wtedy oblegany przez masę fotoreporterów. Niemniej później skontaktowaliśmy się z nim telefonicznie, gratulując zwycięstwa. Mam nadzieję, że zobaczymy się z nim w tym roku i będziemy mogli razem jeszcze raz wspólnie świętować jego sukces.

JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ARTEM - ZASŁUŻYŁEŚ NA WYGRANĄ !
Your American dream has come true!

Poniżej parę zdjęć z wydarzenia:
---
korolowa