Polub mnie na FB :)

sobota, 3 sierpnia 2013

Tall Ships' Races

Witajcie!

Od dziś aż do poniedziałku Szczecin będzie prawdopodobnie najbardziej popularnym miastem w Polsce. Przez te trzy dni będą bowiem się tutaj odbywać Tall Ships' Races, czyli żeglarskie wyścigi, a właściwie ich huczne zakończenie. Statki rozpoczęły swój voyage już 7 lipca w duńskiej miejscowości Aarhus, przepłynęły Helsinki, Rygę, aż w końcu trafiły do szczecińskiego portu.

Co prawda nie jestem Szczecinianką, jednak mam do tego wojewódzkiego miasta na tyle blisko (zresztą dojeżdżam tam na codzień  pociągiem na uczelnię), że nie mogło i mnie tam zabraknąć!

Tym razem udało się pojechać całą rodzinką, jedynie A. został w domu, bo zachorował. Ten to ma szczęście!


with a sailor ;]


Cuauhtémoc – żaglowiec z Meksyku


 
   jak widać -   Fryderyk Chopin, czyli jedyny polski
żaglowiec, który ma maszty sześciorejowe
 (cokolwiek to znaczy)


 Cisne Branco - żaglowiec brazyliskiej marynarki wojennej


Dar Młodzieży - największy polski żaglowiec :)Te i całe mnóstwo innych, na pewno nie mniej wartościowych statków znajduje się od dziś właśnie w Szczecinie.

Całemu temu wydarzeniu towarzyszy również muzyka - z okazji odbywającej się tam Gali Eski Music Awards -  dobiegająca ze wspaniale prezentującej się sceny. Poza znanymi polskim wykonawcami, dzisiejszą galę uświetnić ma również występ Nelly Furtado!


Dlatego tych, którzy jeszcze nie byli, gorąco zachęcam do przyjścia/przyjazdu na to wydarzenie. Macie jeszcze całe dwa dni! Dla zainteresowanych, tutaj jest program imprezy.

Pozdrawiam Was gorąco, przybywajcie. Ahoj!

---

korolowa