Polub mnie na FB :)

środa, 5 grudnia 2012

' Pokłosie', czyli dalej dostajemy w dupę.

Na stronie http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/735407,Poklosie-Polski-antysemityzm-jest-bardzo-silny  czytamy, że ''nowy film Władysława Pasikowskiego od kiedy wszedł do kin budzi wielkie emocje. Z różnych stron badają zarzuty, że "Pokłosie" jest filmem antypolskim. Z takimi opiniami nie zgadza się Ryszard Bugajski. Reżyser mówił w Jedynce, że Polacy krytykują film Pasikowskiego ponieważ "nie chcą się dowiedzieć prawdy o sobie".

Trudno się z tym nie zgodzić.
Niemniej jednak uważam, że chyba jesteśmy narodem, który równie wyjątkowo lubi obniżać swoją wartość i dostawać, za przeproszeniem, w dupę.

Ludzie, uratowaliśmy jakieś 300 000 Żydów. W czasie wojny, Polacy nierzadko poświęcali również swoje życia, aby tylko uchronić, głównie żydowskie dzieci, przed hitlerowcami. Polacy mieli ZAKAZ ukrywania Żydów, a mimo to robili to.
Ciekawe, czy inne nacje również miały by taką odwagę?I to nie to, że ja mam coś przeciw kręceniu takich filmów, w końcu prawda jest najważniejsza.
Tylko ciekawe, które państwo zgodziło by się na taki film, w którym pokazuje same swoje najgorsze cechy, totalnie ujmując sobie tych pozytywnych dokonań, zwłaszcza w tej samej kwestii.

---
korolowa