Polub mnie na FB :)

niedziela, 10 marca 2013

Ukarana TVP 2 - słusznie?

fot. WP.PL / Andrzej Hulimka
'Wniosek o ukaranie TVP2 za nadawanie programów antykatolickich i poniżających osoby starsze złożyli posłowie PiS z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - podało Radio Maryja na swojej stronie internetowej  - czytamy na stronie WP.PL
Wniosek dotyczy programu kabaretowego z cyklu "Tylko dla dorosłych", jaki TVP2 wyemitowała w piątek wieczorem i w którym wystąpił kabaret LIMO. 

Jak to dokładnie wyglądało, wie tylko ten, kto to oglądał i nagrał, ponieważ główną część programu usunięto z Youtube'a.
Ale, czytajmy dalej, może się czegoś więcej dowiemy:

'Żarty z papieża, Kościoła i religii

- (...) Papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję, ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka. No tak, normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły? No nie, to jest zwykły facet (...) - mówił Abelard Giza z kabaretu LIMO w swoim monologu.
'

Reakcje? Cóż...

 'Spektakl nienawiści i pogardy wobec osób starszych i wierzących'

"TVP2 po raz kolejny zafundowała widzom spektakl nienawiści i pogardy wobec osób starszych, niepełnosprawnych, osób wierzących i Kościoła katolickiego. Program emitowany o godz. 23.05 "Tylko dla dorosłych" przedstawiany jako kabaret i satyra przypominał bardziej projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy. Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy (członków kabaretu LIMO - przyp. red.) nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej" - napisali we wniosku posłowie PiS Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska i Bartosz Kownacki.

Posłowie piszą we wniosku, że program kabaretu przekroczył nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył też ustawę o radiofonii i telewizji w artykułach dotyczących "nieposzanowania przekonań religijnych odbiorców oraz rozpowszechniania treści wulgarnych i naruszających dobre obyczaje", a także zasady realizowania przez Telewizję Polską misji publicznej.'


Chciałam zapytać, czy ktoś to oglądał? Jestem bowiem niesamowicie zainteresowana tym , jak ów skecz wyglądał w całości.

Choć jakoś zdaje mi się, że pewnie znowu narobiono więcej szumu, niż to wszystko warte.

---
korolowa